"Містохаб": кава, івенти та затишна атмосфера для гостей

Вчора 0

У Полтаві вже три місяці працює івент-кафе “Містохаб”,  де відвідувачі можуть випити кави, скуштувати борщ, а також відвідати цікаву лекцію, вебінар або літературний вечір. Крім того, у просторі гості мають можливість придбати крафтові вироби від полтавських майстрів. З моменту відкриття “Містохаб” відвідало понад десять тисяч відвідувачів. Організатори започаткували соціальну ініціативу – 80% свого прибутку вони планують віддавати на втілення проєктів полтавців.


“Мріяли про локальний простір”

Співзасновниця “Містохабу” Альона Гончаренко розповідає, що проєкт розпочався у 2021 році з ідеї створити громадський простір для полтавців. А вже згодом виникла ідея спрямовувати частину прибутку на втілення суспільно корисних проєктів у місті. 

"Головна мета "Містохабу" – формування середовища єдності, розвитку та посилення громадської активності в Полтаві", – розповідає пані Альона.

З часом команда отримала приміщення та почала пошук ресурсів для його відновлення та облаштування простору. Проте початок повномасштабного вторгнення змінив хід подій. Збір коштів на ремонт будівлі зупинили, а вся команда доєдналася до волонтерства.

Фото з інстаграм сторінки "Містохаб"

“Спаські двіжи” під час капітального ремонту

Влітку 2022 року команда “Містохабу” вирішила організувати кілька фестів “Спаські двіжи”, на яких збирали кошти на потреби ЗСУ. Тоді будівля простору перебувала у стані капітального ремонту, проте їм вдалося створити цікаві артхаусні локації та залучити до “двіжів” чимало містян. 

“Тоді це вирішувало дві проблеми. Ми давали змогу полтавцям отримати позитивні емоції та невеликий відпочинок, і в той же час “підводили” їх до донатів. Це дуже відгукнулося людям”, — пригадує пані Альона.

За час проведення фестів та інших активностей команді вдалося зібрати понад 14 мільйонів гривень на потреби ЗСУ.

Фото з інстаграм сторінки "Містохаб"

Збереження історичного будинку

Будівля, яку надали для івент-кафе, має неабияку історичну цінність. Виявилося, що це колишня пиварня “Приют друзів”, що була місцем зібрання інтелектуалів Полтави наприкінці XIX століття. Саме тому працівники “Містохабу” вирішили зберегти планування та зовнішній вигляд будинку, проте пішли ще далі та зберегли багато автентичних речей, таких як фасад будинку, плитка на стінах та кілька стільців, гармонійно вписавши їх у сучасний інтер’єр.

“Ми стали першим проєктом в Україні, який зміг зберегти історичну будівлю шляхом краудфандингу, тобто саме спільнота Полтави допомогла нам”, - пояснює Альона Гончаренко.

У внутрішньому дизайні переважають світлі відтінки та живі рослини. Локація продумано поділена на дві функціональні зони: затишну кав'ярню з барною стійкою та зручними столиками для спілкування, а також просторий зал, обладнаний проектором. На сходах, що ведуть до закладу, незабаром мають облаштувати затишний літній майданчик із зеленою зоною. Цікавинкою стали переосмислені картини Марії Примаченко у сучасному арт-дизайні.

80% прибутку на втілення соціальних проектів містян

За словами Альони Гончаренко наприкінці кожного кварталу “Містохаб” віддаватиме 80% прибутку на втілення громадських проєктів. Після підведення фінансових підсумків планують офіційно оголосити про початок збору проєктних заявок на своїх платформах. Кожен полтавець, який має цікаву ідею та бажання втілити її в життя, зможе взяти участь у конкурсі. Переможця обиратимуть інвестори “Містохабу” шляхом голосування. 

"Молоді полтавці мають багато ідей, але мало можливостей, тому наша ініціатива допомагає їм об'єднуватися та отримувати фінансування", - розповідає пані Альона.